Blog obrazkowy

Aranżacja mieszkania w stylu klasycznym


Aranżacja mieszkania w stylu klasycznym


W W obecnych czasach mamy mnóstwo mebli, które mogą być wykonane z najnowocześniejszych materiałów oraz w najnowocześniejszym wzornictwie. Od łóżek wbudowanych w ścianę, schowanych szafek czy dodatkowych pięter wysuwający się przy klaśnięciu dłońmi. Nikt nie ujmie tego kroku, gdyż nowoczesność, a w tym samym inteligentne domy otaczają nas. Pomimo tego wszystkiego niektórzy ludzie idą pod prąd. Zawsze klasykę opisuje się w ten sposób, że pomimo wszelkiego rodzaju oporu powraca. Klasyka zawsze jest mile wkomponowana w każdą aranżację. Dlatego pomimo iż w obecnych czasach mamy pełno możliwości w wyborze nowoczesnych i eleganckich mebli, często wielu projektantów dekoruje mieszkania z nutą stylu klasycznego. Często podobne zabiegi możemy obserwować w modzie. Z mody nie wychodzą klasyczne stroje. Tak samo w wystroju mieszkania nie wychodzą z mody klasyczne aranżacje. Nie musi być to mieszkanie umeblowane w stylu Ludwikańskim, ale na pewno w każdej aranżacji zagości element klasyczny, który będzie nadawał specyficznego smaku pomieszczeniu. Warto tutaj wspomnieć o tym, że często zarówno w stylu nowoczesnym i jak i w klasycznym można przesadzić dlatego warto wybrać meble i aranżacje tak, by idealnie komponowały się z wystrojem wnętrza.

Zabawa stylem klasycznym


Styl klasyczny tak jak inne style wprowadza do domu oraz dekorowanych pomieszczeń specyficzny klimat. Każdy dekorując pokój będzie chciał podkreślić podświadomie cechy charakteru domowników, bądź wywołać w gościach odpowiednie emocje. Dlatego warto tutaj podkreślić, że wybierając styl klasyczny najczęściej mamy do czynienia z chęcią wprowadzenia do pomieszczenia pewnego stylu, szyku i elegancji. Aranżacja w stylu klasycznym zapewnia nie tylko wrażenia wzrokowe, ale i duchowe. Wprowadzona w ten sposób harmonia przedziera się do całego mieszkania i odpowiednio nastraja domowników. Przebywając w pomieszczeniu, które jest zaaranżowane na styl klasyczny mamy poczucie pewnego spokoju ducha i nostalgii. Wprowadzając jedynie elementy klasyczne do nowoczesnego wystroju można podkreślić styl i elegancję danego pomieszczenia. Styl klasyczny bardzo często czerpie ze stylu angielskiego. Jak widzimy styl klasyczny w aranżacji pomieszczeń może być również pewnego rodzaju wariacją klasycznych stylów angielskich czy mieszanką stylu barokowego. Świetnym zabiegiem podczas mieszania różnego rodzaju stylów jest to, że nadajemy specyficznego klimatu pomieszczeniom, a nie przeistaczamy je w kompletne muzeum.

Styl klasyczny a detale w nim panujące


Jak już wiemy styl klasyczny nie musi dominować w danym pomieszczeniu. Elementy klasyczne można wprowadzać do wszystkich stylów i aranżacji. Często nowoczesne wzornictwo nawiązuje do poprzednich epok jedynie detalami, które idealnie oddają klasyczny klimat i podkreślają ekskluzywność danego mebla. Przeważającą rolę w stylu klasycznym odgrywają elementy zdobienia. Wszelkiego rodzaju tłoczenia, uwypuklenia oraz specyficzne kształty dodają indywidualnego charakteru. Elementy klasyczne nie muszą być bardzo mocno zdobione, a efekt klasycznego klimatu można wprowadzić poprzez zabawę kolorami. Dużą rolę w klasycznej aranżacji można zauważyć poprzez dobór materiałów obiciowych. W klasycznej aranżacji przeważają kolory takie jak turkusowy, zielony, niebieski. Tapicerka oraz różnego rodzaju tekstylia mogą również zawierać bogate zdobienia lecz muszą one być w innym odcieniu niż reszta materiału. Tak jak we wszystkim nie można wprowadzić zbyt dużego kontrastu, gdyż osiągnęło by się wtedy efekt przeciwny do zamierzonego. Elementy klasyczne najczęściej są odpowiednio stonowane i komponują się idealnie z całą aranżacją.