Blog obrazkowy

Magia stylu prowansalskiego, stylowy dom


Magia stylu prowansalskiego, stylowy dom


W Wiele osób remontując swoje mieszkanie, zmieniając je, bądź po prostu poprawiając sobie humor zastanawia się jak udekorować każde pomieszczenie. Delikatna odmiana od tego co było wcześniej kusi każdego. Często przeglądamy różne strony internetowe i chodzimy do sklepów meblowych, by zaczerpnąć inspiracji. Czy warto ulegać obecnym trendom? Po przechadzce w po sklepach meblowych i oglądaniu różnych dekoracji, mebli oraz aranżacji możemy po pewnym czasie poczuć się przytłoczeni. W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo różnych stylów, którymi możemy udekorować nasz dom. Obecnie dekorowanie mieszkania to coś więcej niż tylko wstawianie bardzo ładnych przedmiotów. Styl określa nasz charakter i podejście do życia. W końcu dom to miejsce, w którym chcemy wypoczywać i kształtować zachowania naszych dzieci. Przytłoczeni mnogością różnych stylów możemy sięgnąć po różnego rodzaju poradniki, w których zaczerpiemy inspiracje i po pewnym czasie będziemy mogli dobrać odpowiedni styl do naszego domu. Aktualnie panuje moda na styl minimalistyczny lub styl nowoczesny. W stylu nowoczesnym panuje bardzo duży minimalizm oraz mnogość przeróżnych form, które odpowiadają nowoczesnej architekturze. Styl nowoczesny pasuje do osób, które traktują mieszkanie jako ostoję i na ogół są bardzo zabiegane. Dzieje się tak dlatego że styl nowoczesny jest po prostu bardzo praktyczny. Ten nowoczesny styl wystroju domu może wydawać się zbyt surowy. Wybierany on jest właśnie ze względu na swoją praktyczność, gdyż wiele przedmiotów jest po prostu schowanych. Nie ma powszechnego bałaganu, a sprzątanie to jest czysta przyjemność. Mamy możliwość przebywania w schludnych pomieszczeniach bez większych nakładów naszej pracy. Dlatego dziwnym zjawiskiem jest powrót do stylu klasycznego, oraz to, że do łask powraca styl prowansalski. Styl prowansalski jest zupełnie odmienny od tego co widzimy na co dzień. Jest to o tyle dziwne, gdyż jest to styl, który nawiązuje do wsi. Może się tak dziać dlatego, że ludzie lubią i podziwiają to co jest z zagranicy. Zagraniczne rzeczy wydają się dużo bardziej gustowne i eleganckie. Powracając do różnych stylów z przed lat jesteśmy paradoksalnie modni.

Nowoczesna wieś w stylu prowansalskim, czyli powracające trendy


Styl prowansalski o dziwo jest bardzo popularny i nabiera coraz większego rozpędu wdzierając się do naszych domów z każdej strony. Dzięki stylowi prowansalskiemu pomimo surowego klimatu wprowadzamy do domu bardzo rodzinną atmosferę. W końcu tak kojarzona jest właśnie sielskość i gościnność wsi. Panujące powszechnie chłodne elementy oraz przeważająca biel w stylu prowansalskim nadają pomieszczeniu bardzo eleganckiego charakteru. Bardzo ciepły francuski klimat przełamany jest surowością kamienia i bieli, które nadają pomieszczeniu bardzo charakterystycznego stylu. Lecz pomimo swoich chłodnych kolorów, które przeważają w dawnym stylu zaprasza on do środka do ciepła, które generuje przyjazny dom.

Charakterystyka stylu prowansalskiego w aranżacjach


Styl prowansalski pomimo swojej chłodnej natury wprowadza do domu dużo ciepła i rodzinności. Wieś kojarzy nam się właśnie z rodzinną atmosferą. W stylu prowansalskim króluje bardzo chłodny kolor z wielką przewagą bieli i szarości. Na szczęście przy aranżacji pomieszczeń na styl prowansalski nie trzeba się skupiać jedynie na bieli. Styl prowansalski tworzy się głównie poprzez barwy. Warto tutaj wspomnieć, że są to bardzo stonowane barwy oraz ich różne odcienie. Szarość może być uwydatniona przeróżnymi odcieniami co nada pomieszczeniu odpowiedni styl i elegancję. Nie musimy zamykać się jedynie na barwę szarości i bieli. W stylu prowansalskim można pokusić się również o żółć i zieleń. Kolory najczęściej nie kontrastują mocno ze sobą, a prowadzone wzrokiem obserwatora przechodzą gładko swoimi subtelnymi odcieniami. Dzięki umiejętnemu połączeniu barw uzyskamy charakterystyczne wnętrze, które będzie zachęcało do zostania. Styl prowansalski podkreślony jest również różnego rodzaju dodatkami takimi jak kamień, ceramika oraz różnego rodzaju tekstylia. Prawdziwy styl prowansalski wprowadzimy również poprzez postarzanie drewna. Jest to fenomenalny efekt, którym będą zachwycać się wszyscy przebywającej w danym pomieszczeniu. Ceramika oraz kamień wprowadzone do pomieszczeń nie wprowadzą surowego klimatu, a jedynie podkreślą charakter pomieszczenia.