Blog obrazkowy

Styl hiszpański i jego podwójne oblicze


Styl hiszpański i jego podwójne oblicze


W W przypadku dekoracji domu chcemy osiągnąć wyjątkowy i indywidualny efekt. Jedni będą chcieli nadać pomieszczeniu eleganckiego i schludnego wyglądu. Inni będą chcieli wprowadzić do domu przytulną i rodzinną atmosferę. Zdawałoby się, że nie można pogodzić tych dwóch elementów. Na szczęście z pomocą przychodzi nam tutaj styl hiszpański. Styl hiszpański w dekorowaniu domu posiada dwojakie oblicze. Z jednej strony może on charakteryzować się bardzo dużą przestronnością i miłą dla oka elegancją. Zdobione elementy i kontrasty mogą nadać naprawdę bardzo ciekawego efektu, który będzie wprowadzał bardzo dużo harmonii do wystroju pomieszczenia. Z drugiej strony możemy osiągnąć naprawdę bardzo przytulną i rodzinną atmosferę z racji powszechnie używanych dekoracji, które są charakterystyczne dla stylu hiszpańskiego. Jak w każdym stylu ma on swoją mroczną stronę, gdyż można przytłoczyć pomieszczenie nagromadzeniem dużej ilości elementów takich jak różne tekstylia bądź narzędzia służące do dekoracji. Warto tutaj zauważyć niesamowitą zaletę, gdyż można osiągnąć bardzo odmienne od siebie oblicza przesuwając szalę, na którąś ze stron. Dlatego w stylu hiszpańskim w dekoracji każdego domu wiele osób znajdzie coś dla siebie i nikt nie pozostanie niezaspokojony. Entuzjaści eleganckiego stylu będą mieli szerokie pole do popisu, dzięki wysokiej jakości materiałom użytym do dekoracji pomieszczeń .Ucieszy ich schludny wygląd i sięgnięcie najwyższe standardy. Z drugiej strony styl ten przypadnie do gustu osobom, które chcą udekorować dom tak, aby panowała w nim bardzo rodzinna i ciepła atmosfera.

Gorące słońce Hiszpanii wdzierające się do naszego domu


Styl hiszpański umożliwia nam wprowadzenie do domu bardzo dużo ciepła i rodzinnej atmosfery. Solidne meble podkreślą również elegancki i ekskluzywny charakter danego pomieszczenia. Warto zwrócić tutaj uwagę na to czym charakteryzuje się styl hiszpański, czyli bogactwem dodatków. Pomijamy tutaj specyfikę zdobienia eleganckich mebli, a przyjdziemy do tego jakie efekty możemy uzyskać, dzięki szerokiej gamie tekstyliów oraz głębokiej kolorystyce. Styl Hiszpański jest dumny ze swojego pochodzenia i podkreśla to na każdym kroku. Królują tutaj głównie naturalne materiały, które uwydatniają specyficzny klimat. Materiały naturalnego pochodzenia to w przeważającej większości drewno oraz kamień. Często możemy zastać tutaj również bogato zdobioną ceramikę. Ceramika najczęściej objawia się różnymi ozdobnikami i elementami dekoracyjnymi takimi jak bańki , naczynia różnego rodzaju doniczki oraz ozdobne figurki. Te detale niezwykle ocieplają pomieszczenie. Pomieszczenie zyskuje również wiele ciepła poprzez bardzo gorącą kolorystykę i ciepłe barwy. W takim pomieszczeniu po prostu nie można zaznać smutku. W pomieszczeniach w stylu hiszpańskim można odczuć bardzo rodzinną i ciepłą atmosferę, która pulsuje praktycznie z każdej dekoracji.

Bogactwo barw oraz meble w stylu hiszpańskim


Styl hiszpański podkreśla swoje pochodzenie i tak jak zostało już wspomniane używane są tutaj najczęściej naturalne materiały. Meble do domu udekorowanego na styl hiszpańskiej muszą cechować się dużą dozą naturalności. Naturalność wprowadzana jest do całego wystroju wnętrza. Warto trzymać się tutaj bardzo klasycznych wzorów, umożliwi to nam osiągnięcie zamierzonego efektu. Klasyczne elementy będą neutralnym tłem do wprowadzenia bogatej kolorystyki lub dekoracyjnych elementów. Trzeba pamiętać o tym, że meble w stylu hiszpańskim nie stanowią pierwszego planu. Na pierwszy plan wychodzą tutaj różnego rodzaju dodatki, które przykuwają uwagę. Stworzony jest tutaj kontrast, który nadają różnego rodzaju figurki, tekstylia. W stylu hiszpańskim uwagę przykuwają różnego rodzaju kompozycje na przykład ceramicznych płytek, które niekoniecznie muszą znajdować się jedynie na podłogach czy ścianach. Ceramika może również bogato zdobić blat stołu. Kontrast i specyficzny klimat osiąga się również kolorystyką. Uwagę przykuwać będą tutaj głębokie oraz intensywne barwy w postaci czerwieni, pomarańczy, żółci, turkusów oraz zieleni. Dekorując dom warto zainteresować się stylem hiszpańskim, gdyż możesz nadać niezwykłego charakteru dla swojego domu to uczyni go jeszcze bardziej przytulnym. Dodatkowo dla gości okaże się on bardzo elegancki i gustowny. Jak widzimy, dzięki jednemu Stylowi możemy usatysfakcjonować zarówno domowników i jak i gości.