Blog obrazkowy

Styl retro jako aranżacja łącząca style


Styl retro jako aranżacja łącząca style


C Chaotyczna aranżacja wystroju wnętrz już dawno odeszła w zapomnienie. W obecnych czasach praktycznie każdy detal jest dobierany indywidualnie oraz z należytą precyzją. Dom jest reprezentacją nas samych i chcemy podkreślać indywidualny charakter każdego pomieszczenia. Aranżacja może sprawić, że dużo przyjemniej będzie nam się przebywało w danych pomieszczeniach. Jeżeli chcemy sprawić przyjemność naszym domownikom możemy zaaranżować pomieszczenia pod ich indywidualne preferencje. Jeżeli przyjmujemy gości chcemy żeby czuli się wyśmienicie i podziwiali każdy element wystroju. Dlatego tak bardzo w obecnych czasach dużo uwagi przykłada się do dekoracji i aranżacji pomieszczeń w różnych stylach. Największą popularnością cieszą się style minimalistyczne oraz style klasyczne. Minimalizm umożliwia zachowanie pomieszczeń w należytym porządku. Klasyczne elementy mogą zapobiegawczo chronić przed zbytnim chaotyzmem. Jeżeli tak wiele osób przykłada uwagę do aranżacji wnętrza w odpowiednim stylu i każdy podkreśla swoją indywidualność to jak wybić się przed szereg? Odpowiedzią na to pytanie jest styl retro. Obecnie styl retro jest bardzo popularny. Nastała na niego moda, gdyż można jeszcze bardziej wyrazić indywidualny charakter pomieszczeń. Bardzo charakterystyczny styl, a na tyle uniwersalny, że można go łączyć z nowoczesnym mieszkaniem. Daje to naprawdę szeroki wybór w doborze mebli oraz w doborze gamy kolorystycznej.

Styl retro bogactwo formy


Styl retro jest naprawdę bardzo elastycznym stylem aranżacji wnętrz. Jeżeli nie chcemy by nasze pomieszczenia wyglądały jak restauracje z dawnych lat, bądź pomieszczenia z dawnej epoki - styl retro daje nam możliwość dodawania bardzo wyszukanych elementów. Do nowoczesnego mieszkania wystarczy wprowadzić kilka elementów retro, żeby osiągnąć bardzo wyjątkowy styl, który będzie oddawał prawdziwy charakter pomieszczenia. W przeciwieństwie do innych stylów styl retro nie jest tak bardzo kosztowny. Nie trzeba tutaj dobierać wyszukanych mebli i rękodzieł wystarczy wybrać się do antykwariatu, gdzie nabędziemy odpowiednie przedmioty. Takie dekoracje skutecznie wprowadzą styl retro do pomieszczeń. Styl retro jest łatwy do osiągnięcia, gdyż nie trzeba się trzymać tak mocno konwenansów. Jak w każdym stylu nie można popadać w przesadę. Tak jak wcześniej wspominaliśmy nie warto wprowadzać zbyt wielu elementów w stylu retro, gdyż mieszkanie będzie miało bardzo starą formę. Stylem retro podkreślamy jedynie indywidualny charakter pomieszczeń. Zbyt wiele elementów może sprawić wrażenie zagracone go pomieszczenia. Naprawdę wystarczy wprowadzić tylko jeden element w stylu retro, by osiągnąć rewelacyjny efekt. Wystarczy duże czarnobiałe zdjęcie, które będzie wisiało w bardzo widocznym miejscu.

Styl retro jako łączenie różnych przeciwieństw


Styl retro jak każdy styl ma swoją indywidualną formę. W danym stylu najlepszy efekt osiąga się poprzez łączenie różnych kontrastów. Zderzenie różnych stylów daje bardzo fajny efekt wyjątkowości poprzez dobieranie odpowiedniej kolorystyki. Przeważającymi kolorami w stylu retro są brązy, czerwienie, złoto, beż, szarości oraz stonowane raczej ciemne zielenie. Dzięki dobraniu odpowiedniej kolorystyki i wprowadzeniu do aranżacji wnętrza styl retro - właściciel może bardzo mocno wyrazić swoją osobowość czym może zachwycić gości odwiedzających mieszkanie. Styl retro możemy łączyć poprzez mieszanie elementów miejskich z dobrze dobranymi elementami charakteryzującymi wieś. Do wielkomiejskich elementów można zaliczyć tutaj różne gazetniki, ozdobne poduszki czy biblioteczki. Można uzyskać wprowadzając elementy takie jak serwetki wykonane na szydełku lub różne płócienne ozdobniki z charakterystycznymi napisami. Dane elementy można umieszczać zarówno w łazienkach pokojach jak i kuchni. Każde pomieszczenie można podkreślać zupełnie inną aranżacją, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.